Kolik vám investiční byt vydělá? Spočítejte si výnos

Kolik vám investiční byt vydělá? Spočítejte si výnos

6. 5. 2014 / autor: Vladimír Zuzák

Investici do nemovitosti označují zkušení manažeři i finanční poradci opakovaně za jednu z nejlepších cest jak zhodnotit svoje peníze. Platí to obzvlášť poté, co úrokové sazby hypoték klesly pod 3 %. Investorům poslouží nový spolehlivý nástroj pro plánování investice do nemovitosti - kalkulačka pro investiční byty. Po zadání relevantních údajů se dozvíte možný roční výnos.
Výnos z investice je v zásadě poměrem mezi vloženými vlastními finančními prostředky a získaným příjmem, který lze realizovat při prodeji nemovitosti nebo dlouhodobě díky měsíčnímu nájmu.Jako investora vás proto zajímají z hlediska výnosu dvě věci:
  • jak si byt výhodně koupit;
  • jak ho výhodně pronajmout.
Kalkulačka je tady pro všechny začínající investory do nemovitostí, kteří zvažují naše služby vyhledání a správy investičního bytu: Spočtěte si možný výnos investičního bytu. Po zadání základních údajů zjistíte, kolik vám investiční byt vydělá.Se svými klienty se za současných nízkých úrokových sazeb dostáváme obvykle na výnos přes 5 %, což je mnohem zajímavější než jakékoli zhodnocení peněz na spořících účtech nebo termínovaných vkladech. Jak se na takový výnos dostat a jakou strategii investice do nemovitosti volit, tomu jsem se podrobněji věnoval v článku Investice do nemovitostí. Jak získat zajímavý výnos?

Hypotéka má na výnos významný vliv

Svoji roli při výpočtu možného ročního výnosu ovšem hraje více proměnných, nejen kupní cena a výše nájmu. Jsou to také peníze investované do rekonstrukce nemovitosti, cena za správu nebo podíl cizích, půjčených finančních prostředků (výše a podmínky hypotečního úvěru). Podrobněji se o tom dočtete v článku Jak investovat do bytu? Zkuste pákový efekt hypotéky.Jaký vliv budou mít různé poměry vlastních a cizích zdrojů na váš výnos, to si můžete spočítat na kalkulačce. Ilustrativní jsou dva příklady - v prvním z  nich disponujete 100 % vlastních zdrojů a ve druhém využijete 50 % cizích zdrojů. Oba případy se týkají investice do bytu 2+kk za 2,4 milionu Kč.vynos_investicni_byt_srovnani_paka

Hodně můžete ušetřit už při koupi nemovitosti

Byty se v různých obdobích zlevňují a zase zdražují, ale jedna věc je na realitním trhu stabilní - na koupi bytu lze ušetřit. Cena uvedená v inzerátu se málokdy rovná skutečné kupní ceně, poukázal na to nedávno projekt cenové mapy bytů, která sleduje na základě údajů z katastru, za kolik se byty opravdu prodávají.

Chcete rychlou investici bez starostí? Obraťte se na nás

Jsme připraveni vám pomoci s plánováním investice, koupí investičního bytu a jeho správou. Jsme připraveni vám pomoci s plánováním investice, koupí investičního bytu a jeho správou.

Každý den se setkáváme s investory, kteří mají zájem o investiční byty, ale nemají čas na to, aby se věnovali výběru nemovitosti, vyjednávání podmínek ani následné správě a péči o nájemníky.My od vás budeme potřebovat jenom specifikaci bytu, konečné rozhodnutí o koupi a pověření ke správě nemovitosti - vše další zařídíme za vás. Domluvte si s námi schůzku.Kontakt: +420 778 058 108 nebo  hi@home-institute.cz