Home staging zvýší cenu nemovitosti a urychlí prodej

Snem každého prodávajícího je prodat rychle a výhodně. I když levné hypotéky mluví ve prospěch prodeje, tak nejsou zárukou, že se z vašeho bytu nestane “ležák”. Jak udělat z prodávaného bytu horké zboží? Vsaďte na osvědčený trend a přizvěte si k prodeji designéra.

Nelekejte se, není potřeba zbytečně utrácet za nákladné rekonstrukce, které se často minou účinkem. Stačí upravit interiér tak, aby vypadal „trendy“ a lákavě. Důležité je, aby si v něm budoucí majitelé dokázali snadno představit vlastní bydlení. Takové přípravě nemovitosti na prodej se říká „home staging“ a je to trend, který přišel do Česka ze západní Evropy.

Home staging je nenáročný úkon, který ale dokáže zvýšit kupní cenu i o desetitisíce, urychlit prodej a dokonce zachránit i takové byty, které leží na realitních serverech několik měsíců. A i když jsou výsledky tak působivé, nemusí se jednat o vysokou investici. V současné době v Česku najdete realitní kanceláře, které home staging nabízí zdarma v rámci svých služeb.

Proč se vyplatí home staging?

Kromě toho, že prodáte dráž, prodáte také rychleji, a to mnoho prodávajících ocení více než samotnou cenu. Byty, které prošly home stagingem, patří mezi rekordmany. Podle výzkumu realitních kanceláří se takové byty prodávají o 79 % rychleji než byty bez zásahu designéra.

Důvodem je i fakt, že se váš byt bude na realitních serverech vymykat. Stačí zběžný pohled na Sreality, abyste si udělali obrázek o průměrné kvalitě prezentovaných fotografií. Profesionální designeři ale vědí, co lahodí oku kupujících, a co se bude vyjímat na fotografiích. Díky tomu se bude váš byt hned na první pohled odlišovat.

A to si ověříte už při první prohlídce. Je známým faktem, že první dojem a obal prodává. Kupujícím stačí 90 vteřin na to, aby si udělali názor na vaši nemovitost. Pokud je přivítá lákavý interiér, kde si budou umět snadno představit vlastní bydlení, rádi vám odpustí jiné drobné nedostatky.

Cílem totiž v tomto případě není originalita, ale právě naopak. Ve vašem zájmu je prezentovat univerzální interiér, vhodný pro co nejširší okruh potenciálních kupujících. A vhodně rozmístěný nábytek a doplňky ukáží plný potenciál vašeho bytu bez ohledu na jeho dosavadní využití. A s širokým okruhem zájemců se také nemusíte bát říct si o tu správnou cenu. Jak určit správnou cenu nemovitosti na prodej se dočtete v článku Odhad nemovitosti. První krok k úspěšnému prodeji.

Neutrácejte peníze za zbytečnou rekonstrukci. Práci designérů můžete mít zdarma.

Neutrácejte peníze za zbytečnou rekonstrukci. Práci designérů můžete mít zdarma.
Photo Credit: Ivo Jansch Highmark Builders cc

Home staging pomáhá i v takových případech, kdy prodáváte naprosto vybydlený byt. Je známý problém, že prázdné byty bez nábytku a “bez života” se těžko prodávají. Možná takový vlastníte a uvažujete o rychlé rekonstrukci a nákupu alespoň nějakého nábytku třeba i v bazaru.

S home stagingem se zbrklým a drahým krokům vyhnete. Designéři vám půjčí nábytek i veškeré interiérové doplňky. Po jednom dni tak možná ani sami svůj byt nepoznáte.

Sečteno podtrženo, s pomocí desginéra a služby home staging se zvýší okruh zájemců o váš byt. Ten prodáte rychle a vyhnete se prodeji pod cenou. A když se zaměříte na výběr dobré realitní kanceláře, můžete získat home staging zdarma jako jednu z klíčových služeb spojených s úspěšným a rychlým prodejem nemovitosti.